Hírek
2012. Szeptember 28. 11:10, péntek |
Kék hírek
Forrás: MTI
55 milliós mulasztási bírságot szabott ki a NAV a Dél-Alföldön
A nyári ellenőrzés-sorozatban a Dél-Alföldön 55 millió forint mulasztási bírságot szabtak ki az adóhatóság emberei és hét esetben bezáratták az ellenőrzött üzletet - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Dél-alföldi Regionális Adó Főigazgatóságának sajtóreferense pénteken az MTI-vel.
Jegyinák Attila hozzátette: a feketefoglalkoztatás is jelentős volt, az ellenőrzések csaknem 42 százalékánál állapították meg a bejelentés nélküli tevékenységet. A NAV adóellenőrei Bács-Kiskun, Békés és Csongrád megye teljes területére kiterjedő, két hónapig tartó akcióban fokozott ellenőrzéseket tartottak a nyári időszakra jellemző tevékenységeket végző, szezonális termékeket árusító adózók, valamint a szabadidős szolgáltatásokat nyújtó vállalkozások körében. Az ellenőrzés sorozat nagyságát jól szemlélteti, hogy az ellenőrök több mint 1400 ellenőrzést hajtottak végre a különböző fesztiválokon, rendezvényeken, strandokon, horgásztavaknál, kalandparkokban, sétarepülő és sétahajó szolgáltatást nyújtóknál. A vizsgálatok tapasztalata alapján a vállalkozások közel egynegyede nem adott nyugtát vagy számlát a próbavásárlások során, valamint az ellenőrzések 42 százalékánál bejelentés nélküli foglalkoztatást állapítottak meg. Jelentős mulasztásokat az éjszaka is üzemelő vendéglátóhelyeken, diszkókban, valamint a horgásztavakat üzemeletető vállalkozók ellenőrzésénél tártak fel. Mivel a jogszabályok szerint az adóhatóság nyugta- vagy számlaadási kötelezettség elmulasztása, valamint be nem jelentett foglalkoztatott alkalmazása esetén is 1 millió forintig terjedő mulasztási bírságot szabhat ki, illetve újbóli mulasztás esetén a vállalkozó üzletét 12 napos lezárással szankcionálhatja, így összességében a dél-alföldi régióban csaknem 55 millió forint mulasztási bírságot szabtak ki a két hónap alatt, valamint hét vállalkozást az üzlet bezárásával sújtottak - mondta el a sajtóreferens.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Kék hírek
Hazahozták a Mexikóban elfogott magyar drogbárót
Hazahozták a Mexikóban elfogott magyar drogbárót, aki már meg is kezdte börtönbüntetését - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) szerdán a police.hu oldalon.
2026. Április 17. 14:00, péntek | Kék hírek
Őrizetbe vették Halásztelek polgármesterét
Őrizetbe vették Halásztelek polgármesterét - közölte Központi Nyomozó Főügyészség csütörtökön közleményben az MTI-vel.
2026. Április 16. 10:00, csütörtök | Kék hírek
Második világháborús légvédelmi repeszlőszerek kerültek elő Lepsényben
Második világháborús magyar légvédelmi repeszlőszerek és hozzájuk tartozó hüvelyek kerültek elő a Fejér vármegyei Lepsényben - közölte a Magyar Honvédség 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred a Facebook-oldalán szerdán.
2026. Április 14. 14:00, kedd | Kék hírek
A bíróság letartóztatta a Váci úti tragikus baleset okozásával gyanúsított férfit
A Budai Központi Kerületi Bíróság egy hónapra elrendelte a Váci úti tragikus baleset okozásával gyanúsított férfi letartóztatását - tájékoztatta a Fővárosi Törvényszék hétfőn az MTI-t.

