Hírek
2011. Október 13. 07:21, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
A legtöbben csak baj esetén kérik a kéményseprő segítségét
Sok helyen már fűtenek, viszont csak kevesen ellenőriztetik a kéményeket. Általában csak baj esetén kérik a kéményseprők segítségét.
A Magyarországi Kéményseprőmesterek Szövetségének elnöke szerint többen áttértek a fatüzelésre, ami, ha ellenőrizetlenül történik, sok problémát okozhat.
Egyre többen térnek vissza a hagyományos tüzelési módra, azon belül is a fatüzelésre, ám sokan ezt mindenféle szaktudást és szakmai felügyeletet mellőzve teszik meg - mondta az InfoRádiónak a Magyarországi Kéményseprőmesterek Szövetségének elnöke.
Egy tüzelőberendezés kéménybe kötése előtt a területileg illetékes kéményseprő-ipari közszolgáltató nyilatkozatát kell arról beszerezni, hogy a kéményegyüttes megfelelő biztonsággal fog-e működni - tette hozzá Leikauf Tibor, aki figyelmeztetett, hogy ha a berendezést nem jól kötötték be, akkor előbb-utóbb jelentkeznek a problémák: kátrányszurok-kicsapódás, átnedvesedés, foltosodás, vagy esetleg a kémény öngyulladása.
A többség elfogadja, hogy minden évben ellenőriztetni kell a kéményt, de vannak olyanok is, akik nem engedik be a szakembert, mert attól tartanak, hogy az valamilyen hibát talál, amelynek a kijavítása súlyos pénzekbe kerülhet.
A szakember elmondta: a legtöbben a kéményseprők jelzése alapján kijavíttatják a hibát. Leikauf Tibor kiemelte: javul a kémények állapota Magyarországon, de felhívta arra a figyelmet, hogy ne közvetlenül a fűtésszezon előtt nézessük meg a kéményt.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld
Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál
A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -
2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld
NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 12. 07:13, péntek | Belföld
Kormányszóvivői tájékoztató: a diák- és a babaváró hitellel, a fővárossal és az egészségüggyel kapcsolatos döntéseket hozott a
2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben
Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek
