Hírek
2012. December 15. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A saját bevételek és a helyi adók is az önkormányzatnál maradnak
Jegyzői értekezletet tartottak Békéscsabán. A Nemzetgazdasági Minisztérium részéről dr. Berczik Ábel főosztályvezető számolt be az önkormányzati rendszer finanszírozásának változtatásairól, ahol kiemelte a közigazgatási rendszerben történt módosításokat is - írja a Békés Megyei Hírlap.
A saját bevételek, helyi adók, így az iparűzési adó is az önkormányzatnál marad – emelte ki dr. Berczik Ábel. A személyi jövedelemadó, az illeték és a gépjárműadóból befolyt összegekből viszont nem utal vissza annyit az állam, mint korábban. Elmondta, idén 1041 milliárd forintot kaptak az önkormányzatok, ezzel szemben 2013-ban 636 milliárd forintra számíthatnak. Negyven százalékkal kevesebb lesz a támogatás, azonban ez arányban van azzal, hogy hány feladat került át az önkormányzatoktól az államhoz. A települések lakosonként is kapnak forrást, 2700 forintot, de legalább 3 millió forintot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon
A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.
2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld
A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat
A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.
2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld
Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten
Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán
A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt
