Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2019. Szeptember 16. 07:13, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

A vissza nem vitt ajánlóívek miatt kedd éjfélig kell kiszabni a bírságot

A vissza nem vitt ajánlóívek miatt kedd éjfélig kell kiszabni a bírságot

Kedd éjfélig kell kiszabniuk a választási bizottságoknak a bírságot, ha az önkormányzati választáson induló jelölt nem vitte vissza a választási irodához az összes kikért ajánlásgyűjtő ívet.

A helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek, valamint a nemzetiségi képviselők választásán a jelöltek ajánlóíveken gyűjthették az induláshoz szükséges ajánlásokat. A jelölteknek a bejelentkezésre és az ajánlóívek leadására szeptember 9-én, hétfőn 16 óráig volt lehetőségük.

A jelölteknek az összes ajánlóívet át kell adniuk a választási irodának, ajánlóív nem maradhat náluk. Aki elmulasztotta leadni az összes ajánlóívet, megbírságolják. A bírságot a választási bizottság szabja ki, ennek összege minden be nem nyújtott ajánlóív után ezer forint. Nem szabható ki bírság a határidő leteltét követő napon benyújtott, ajánlást nem tartalmazó ajánlóív után.

A választási bizottságoknak kedden, szeptember 17-én éjfélig kell kiszabniuk a bírságot az egyéni jelöltek által vissza nem vitt ajánlóívek után.

A megyei listák esetében a jelölőszervezetek szeptember 10-én, kedden délután 16 óráig adhatták le ajánlásaikat, a vissza nem vitt ajánlóívek miatt a bírságot szeptember 18-án, szerdán éjfélig kell kiszabniuk a választási bizottságoknak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.