Városlista
2026. január 30, péntek - Martina

Hírek

2021. Augusztus 19. 07:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Bőröndbe bújtatva próbált átjuttatni a határon egy tinédzsert egy nő

Bőröndbe bújtatva próbált átjuttatni a határon egy tinédzsert egy nő

Bőröndbe bújtatva próbált Magyarországra juttatni egy afgán tinédzsert egy román nő egy nemzetközi vonaton - közölte szerdán honlapján a román határrendészet.

A román határrendészek azt követően ellenőrizték a kürtösi határállomáson szerda hajnalban áthaladó, Ausztriába tartó nemzetközi gyorsvonat egyik utasát, hogy az izgatottnak látták. A 24 éves román nő bőröndjéből egy 15 éves afgán fiú bújt elő. A nő azt mondta, afgán barátjának az öccsét próbálta Németországba juttatni.

A román határrendészet szinte naponta 10-30 bevándorló meghiúsított illegális határátlépési kísérletéről számol be. A bevándorlók a legtöbb esetben kamionok rakományában elbújva próbálkoznak átjutni a román-magyar határon.

Címkék: bőrönd, határ, román

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.

2026. Január 30. 07:04, péntek | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: érkezik a hathavi fegyverpénz

A honvédelmi miniszter tájékoztatása szerint január utolsó munkanapján, január 30-án fizetik ki az arra jogosult katonáknak a hathavi illetményüknek megfelelő fegyverpénzt.

2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld

Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja

Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.

2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld

Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas

Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.