Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2012. Április 08. 07:05, vasárnap | Külföld
Forrás: mno.hu / MTI

„Drámai támadás”: leállt a tömegközlekedés Brüsszelben

„Drámai támadás”: leállt a tömegközlekedés Brüsszelben

Több órára leállt teljesen szombaton Brüsszelben a tömegközlekedés, miután félholtra vertek egy balesetnél helyszínelő felügyelőt.

Francoise Ledune, a brüsszeli tömegközlekedési vállalat (STIB) szóvivője közölte, hogy leállt a metró-, a villamos- és az autóbusz-közlekedés is, miután „drámai támadás” érte a vállalat egyik alkalmazottját. Ladune szerint a STIB közlekedési felügyelőjét félholtra verték. Az 56 éves férfit válságos állapotban szállították kórházba, s jelenleg agyhalál állapotában van.

Az áldozatot egy busz és egy személygépkocsi karamboljához hívták ki a reggeli órákban, akit Ledune tájékoztatása szerint a helyszínen a személygépkocsi vezetőjének társa megtámadott. A másik is csatlakozott hozzá, majd az ütlegelések után mindketten kereket oldottak. A helyi sajtó szerint az egyik támadót – egy harmincas éveiben járó férfit – már őrizetbe vették a hatóságok.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld

Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt

Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.

2026. Január 28. 07:40, szerda | Külföld

Robert Fico: Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást

Robert Fico szerint Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást - a szlovák miniszterelnök ennek a nézetének Pozsonyban tartott sajtótájékoztatóján adott hangot kedden.