Hírek
2018. Január 04. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Előzetesbe került a szegedi újévi gyilkosság gyanúsítottja
Elrendelte a Szegedi Járásbíróság szerdán harminc napra annak a 29 éves férfinak az előzetes letartóztatását, aki a gyanú szerint újév napján meggyilkolta nála néhány évvel fiatalabb barátnőjét Szegeden
- közölte Hernádi Gyula, a gyanúsított ügyvédje az MTI-vel. A vajdasági, észak-bácskai Gunarason élő férfit emberölés bűntettével gyanúsítják.
A gyanú szerint a férfi hétfő délelőtt szóváltás után Szegeden, egy Szatymazi utcai lakás szobájában többször fejen ütötte szintén vajdasági barátnőjét, majd a sértett fejét a falba verte és a nyakát két kézzel leszorította. A bántalmazások következtében a nő a helyszínen meghalt.
A gyanúsított ezt követően öngyilkosságot kísérelt meg, felvágta az ereit, de rövid idő múlva meggondolta magát, és a szomszédba becsöngetve mentőt és rendőrt hívott.
A bíróság a szökés, elrejtőzés veszélye miatt elrendelte a magyar-szerb állampolgárságú, életvitelszerűen a Vajdaságban élő férfi előzetes letartóztatását.
A bíróság döntése ellen a gyanúsított és védője fellebbezett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
2026. Január 07. 07:50, szerda | Belföld
Havazás - Meteorológia: keleten várható jelentős havazás
Szerdán keleten várható jelentős havazás, csütörtök reggelig további 10-20 centiméter friss hó várható, ezért a HungaroMet Zrt. szerdára több keleti vármegyére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki.
2026. Január 06. 07:20, kedd | Belföld
NAV: januártól számos kedvező adóügyi változás lépett életbe
Januártól nemcsak a harminc év alattiak teljes szja-mentessége lépett életbe, hanem a negyven év alatti kétgyermekes anyák is beléptek az szja-mentes körbe, és emelkedett a családi adókedvezmény összege.

