Hírek
2012. Augusztus 29. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
E.On: ne szólj szám, nem fáj fejem
Az E.On nem kívánta kommentálni a miniszterelnök szavait, miszerint Magyarország pillanatokon belül visszaveszi a magyar leányvállalatát.
Az Orbán Viktor általános beszédében elhangzó konkrét információ és az E.On passzivitása is azt mutatja, hogy már előrehaladott tárgyalások folynak a felek között – mondják az Equilor elemzői.
Korábbi sajtóhírek szerint a kormány 800 millió eurót ajánlott az E.On Magyarországért, míg a cég 1,2 milliárd euróra taksálta a leányt. Utóbbi 330 milliárd forint lenne, amit bőségesen fedezne a kormány 2000 milliárdos MNB-nél elhelyezett betéte. Az elemzők szerint a kérdés inkább az, hogy egy ilyen akció mennyiben érintené az eredményszemléletű hiányt. A MOL pakett vásárlásakor befolyó magánnyugdíjpénztári pénzek akkor megoldották e problémát, de ezúttal már nincs ilyen lehetőség.
Orbán Viktor szombaton egy rendezvényen jelentette be, hogy visszavásárolják az E.ON-t a németektől. Az E.ON 2005-ben vásárolt többségi részt a Mol földgázüzletágában több mint 2 milliárd euróért. Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes szerint a vásárlási szándék része a közműszolgáltatások nonprofittá tételéről szóló elképzelésnek.Hegedűs Miklós, a GKI ügyvezető igazgatója szerint számítani lehetett egy ilyen kormányzati lépésre, de mint mondja a költségvetésben nincs olyan forrás, amelyből egy ilyen kivásárlás finanszírozható lenne. Hegedűs Miklós szerint ha ez az üzlet megvalósul, az 'nagyon fontos és nagyon fájdalmas' üzenet lenne a külföldi befektetőknek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével
Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról

