Hírek
2011. December 03. 15:06, szombat |
Belföld
Forrás: mno.hu
Európa Filmdíjak magyar esélyekkel
Ma este adják át Berlinben az Európa Filmdíjakat, ahol Tarr Béla A torinói ló című alkotása három kategóriában nyerhet, de az igazi favorit A király beszéde és a Melankólia.
Ma este 20 órától az európai filmszakma krémje Berlinben ünnepel, s a kétórás díjátadón kiválasztják az idei év legjobb kontinentális teljesítményeit. Az Európai Filmdíj átadót idén 24. alkalommal rendezik meg, s minden páros évben a német főváros az esemény házigazdája.
Az idei jelöltlista az elmúlt évek legerősebb versenyét ígéri, s bár akadnak favoritok, a végső győzteseket talán soha nem volt olyan nehéz megtippelni, mint idén. A jelöltek között ugyanis szerepel az idei Oscar-gálán díjazott A király beszéde és a legjobb külföldi film kategóriában nyertes dán Egy jobb világ, valamint Lars von Trier Melankólia című mozija is. Mellettük titkos favoritnak számít az idei év egyik legkellemesebb meglepetése, a Hollywood aranykoráról szóló, Cannes-i díjazott némafilm, a The Artist.
Tarr Béla A torinói ló című alkotása három kategóriában jelölt: a rendezésért, az operatőri munkáért és a filmzenéért díjazhatják a magyar filmet. A díj 24 éves történetében több magyar sikert is elkönyvelhettünk: Pálfi György, Szabó István, Szász János és Bereményi Géza is kapott már európai elismerést. Tavaly Szimler Bálint Itt vagyok című rövidfilmje került be a jelöltek körébe, legutoljára pedig 2006-ban Kenyeres Bálint Before Dawn kisfilmje kapta meg az elismerést. Tarr esélyeit nehéz megtippelni, több szakmabeli szerint az operatőr Fred Kelemen nyerhet, mások úgy vélik, a Tarr a rendezői díjat is megnyerheti, mintegy életműdíj gyanánt. Kétségtelen, hogy régen volt ennyire nagy figyelem egy magyar jelölt iránt, ráadásul A torinói ló fajsúlyos kategóriákban érintett egy meglehetősen kiegyensúlyozott mezőnyben.
A korábban bejelentett díjak közül az európai koprodukciós díjat idén a spanyol producer, Mariela Besuievsky kapja. Munkássága elismeréseképp Mads Mikkelsen, dán színész különdíjat kap, az életműdíjat pedig idén a brit rendezőnek, Stephen Frearsnek ítélték oda. Az Európa Filmdíjátadóra évről évre kiemelt figyelem összpontosul. Idén több mint 25 televíziós stáb és harmincnál több akkreditált fotós tudósít a vörös szőnyeg mellől, a sajtóközpontból pedig több mint 150 akkreditált újságíró kíséri figyelemmel a díjkiosztót. A Magyar Nemzet Online élőben tudósít a gáláról.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon
A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.
2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld
A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat
A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.
2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld
Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten
Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől
Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is

