Hírek
2019. Március 06. 14:54, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Fegyveres rablók támadtak meg egy pénzszállítót a Köln-Bonn nemzetközi repülőtéren
Fegyveres rablók támadtak meg egy pénzszállító autót szerdán a Köln-Bonn nemzetközi repülőtéren, a három elkövető a lövöldözésben életveszélyesen megsebesítette az egyik biztonsági őrt – közölte a német rendőrség.
Az álarcot viselő elkövetők a helyszínről egy fekete járművel menekültek el, amelyet Köln Porz nevű városrészében felgyújtva hagytak hátra.
"Negyed tíz felé három fegyveres férfi támadt egy pénzszállítóra" - közölte Wolfgang Baldes rendőrségi szóvivő. Mint mondta, a bűncselekmény elkövetésének idején a biztonsági cég két alkalmazottja a páncélozott járművön kívül tartózkodott. Lövések dördültek, a biztonsági emberek egyikét életveszélyes találat érte a combján, őt kórházban műtik.
Baldes hangsúlyozta: a támadók után hajtóvadászatot indítottak, és szemtanúkat kérdeznek ki.
A rendőrségi szóvivő szerint a fegyveres támadók egy táskát zsákmányolhattak, de ezt még nem sikerült megerősíteni.
A repülőtér üzemét nem zavarta meg az incidens - közölte a légikikötő egyik szóvivője.
A terminálok szabadon megközelíthetők, egyedül a távolsági buszpályaudvar egy részét zárták le, ahol a rablást elkövették.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 15. 16:00, hétfő | Külföld
Német nagykövet: Németország Európa legerősebb hagyományos hadseregét építi
Németország Európa legerősebb hagyományos hadseregét építi, és \"jóval\" a 2035-ös határidő előtt teljesíti a GDP 5 százalékát kitevő védelmi kiadásokra vonatkozó NATO-elvárást
2026. Június 15. 11:00, hétfő | Külföld
Ukrajnai háború - Kreml: Trump közölte Putyinnal, hogy a harcok beszüntetése érdekében kész hatni az EU-ra és Kijevre
Donald Trump amerikai elnök közölte orosz hivatali partnerével, hogy a harcok beszüntetése érdekében kész befolyást gyakorolni mind az európai országokra, mind Ukrajnára
2026. Június 14. 12:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump szerint vasárnap aláírják a megállapodást Iránnal
Donald Trump amerikai elnök szerint vasárnapra tervezik az Egyesült Államok és Irán közötti megállapodás aláírását. Irán ezt egyelőre nem erősítette meg.

