Hírek
2016. Március 29. 11:32, kedd |
Kék hírek
Forrás: mti
Feleségét feldaraboló hentes ellen indult per
Megkezdődött a Tatabányai Törvényszéken kedden egy darnózseli férfi pere, akit azzal vádolnak, hogy megölte a feleségét, a holttestet a házukban kialakított húsfeldolgozóban feldarabolta, elégette, majd szétszórta.
A vádirat szerint N. János 2014 májusában egy este megvárta a feleségét a mosonmagyaróvári munkahelye előtt. Megölte, majd kocsijának csomagtartójába rejtette és hazaszállította. Gyermekük elalvása után a hentes végzettségű férfi a házban kialakított húsfeldolgozóban a holttestet feldarabolta, és már a gyilkosság éjszakáján megpróbálta elégetni. Ezután a húsfeldolgozóban használt eszközöket sósavval kezelte, később pedig a maradványokat a réten szétszórta.
A 45 éves férfi kapcsolata megromlott feleségével, a nő darnózseli otthonukból Győrbe költözött. Válófélben voltak, de az asszony azért, hogy az ideiglenesen az apánál lévő kisebbik gyermekét láthassa, 2014 májusban úgy döntött, hamarosan visszaköltözik a házukba. A férj azonban nem tudta elfogadni felesége gyermekelhelyezéssel és visszaköltözéssel kapcsolatos szándékait.
Az első tárgyalási napon, a vádirat ismertetése után a bíró meghallgatta az emberöléssel gyanúsított N. Jánost, aki a bíróság előtt nem akart vallomást tenni, sem kérdésekre válaszolni, és közölte, hogy nem követett el bűncselekményt.
A bíró ismertette a vádlottnak a nyomozás alatt tett vallomásait, amelyekben azt állította, hogy a felesége életben van, és vitatta a maradványok DNS-vizsgálatának eredményeit.
A nyomozás szerint a feleség akkor adott magáról utoljára életjelet, amikor bezárta a munkahelyéül szolgáló helyiséget. Ezután az asszony és a férfi mobiltelefonja egy irányba, Darnózseli felé mozgott.
A per csütörtökön tanúk meghallgatásával folytatódik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 09:13, vasárnap | Kék hírek
Hárman meghaltak, ketten megsérültek, amikor fának csapódott egy autó Kiskunfélegyháza közelében
Hárman meghaltak, ketten pedig súlyosan megsérültek, amikor fának csapódott egy autó szombatra virradóra Kiskunfélegyháza térségében, egy alsórendű úton
2026. Április 03. 12:00, péntek | Kék hírek
Letartóztatták a férfit, aki megölte a feleségét Győrben
A Győri Járásbíróság elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, aki megölte a feleségét Győrben szerda reggel - tudatta a járásbíróság döntését a Győri Törvényszék csütörtökön az MTI-vel.
2026. Március 30. 12:00, hétfő | Kék hírek
Évtizedekkel ezelőtt ellopott grafika került elő
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) a napokban adta vissza a műalkotást a Balatoni Múzeumnak.
2026. Március 28. 10:22, szombat | Kék hírek
Ajánljon ön is helyszínt a 2026-os Speedmaratonhoz!
A rendőrség 24 órás sebességellenőrzést tart a lakosság által javasolt helyszíneken.

