Hírek
2012. Január 10. 07:28, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Fellegi a Financial Times-ban nyugtatta a kedélyeket

Fellegi Tamás, egyes pénzügyi szervezetekkel való kapcsolattartásért felelős tárca nélküli miniszter, a magyar IMF/EU-tárgyalódelegáció vezetője washingtoni utazása előtt nyilatkozott a Financial Times-nak.
Fellegi Tamás a 2012. január 8-án megjelent interjúban megerősítette, hogy a magyar kormány kész az előfeltétel nélküli tárgyalásra és reméli, hogy az IMF-fel a hivatalos, új hitelkeretről szóló egyeztetéseket előkészítő 2012. január 9-12. közötti washingtoni informális egyeztetések gyors döntésekhez fognak vezetni annak érdekében, hogy elinduljanak a hivatalos tárgyalások.
A magyar delegáció vezetője megismételte, hogy a készenléti hitelkeret elővigyázatossági formát kellene öltsön, hiszen Magyarországnak nincs szüksége azonnali forrásra. Fellegi Tamás rámutatott, hogy a kabinet soha nem vett fel olyan pozíciót, amely azt jelentette volna, hogy a pénzt feltételek nélkül szeretné megkapni, hiszen tisztában van azzal, hogy az IMF is az adófizetők pénzét használja.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld
Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén
2025. Június 18. 07:10, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs műveletére került sor
Az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs művelete került biztonságos szakaszba, a kormány 87 magyar és egy amerikai állampolgárt szállított haza a Közel-Keletről
2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása
Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.
2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk
Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.