Hírek
2019. Április 12. 07:19, péntek | Sport
Fogasy dobogón a Mitropa Kupában
A kitűzött célt teljesítette Fogasy Gergely és Berendi Dávid Ausztriában, a Lavanttal Ralin, ahol a Ford Fiesta R5-tel a Mitropa Kupa harmadik, abszolút értékelésben pedig a nyolcadik helyet szerezték meg.
A verseny híres a kiszámíthatatlan időjárási viszonyairól. Ez az idén is így volt, éjszaka még hó is esett a hegyekben, ami reggelre elolvad, az első nap azonban így is esős volt, a pályák pedig meglehetősen felemásan száradtak fel.
A Mitropa Kupa bajnoki címvédő párosa az idei első futamon kiesett, ezért a legfontosabb volt számukra, hogy a teljes távot teljesítsék, minél több tapasztalatot szerezzenek a Fiesta R5-ről és hogy feliratkozzanak a pontszerzők közé. Ez sikerült, és miután Fogasy az utolsó gyorsaságin jól magára ijesztett, még nagyobb volt az öröm a céldobogón.
„Nagyon nehéz, de nagyon jó verseny volt – lelkendezett Fogasy. – Tavaly indultuk a Lavanttal Ralin, de az elmúlt nyolc évben az volt az egyetlen száraz verseny. Az idén viszont esett. Nedves körülmények között nem volt pályaismeretünk, ami nagyon hiányzott.
Voltak olyan szakaszok, ahol nyitott, széles úton ötödik teli gázon lobogtunk már felszáradt pályán, aztán befordultunk a szűk erdei útra, ott még mindig száraz volt a pálya, majd egyszer csak ráfutottunk egy nyálas, vizes részre, ami annyira csúszott, hogy hihetetlen.

Nem volt egyszerű verseny, de nagyon élveztük. Sokat tanultam a Fiestáról, amivel ez volt az első teljes versenyünk és egyre jobban tetszik az autó.
Az utolsó gyorsaságin eltaláltunk egy szalmabálát, ami után elment a kormány szervó – az elektronika letiltott. A gyorsaságin újraindítottuk az autót, hátha visszajön, de nem jött, így szervó nélkül teljesítettük a szakaszt. Persze etapon, egy újbóli újraindítás után már működött.
Elég sokat birkóztam az autóval, a (Mitropa Kupa) negyedik helyezett, Gassner utol is ért minket, akit sikerült úgy elengedni, hogy nem veszített vele időt. Ezt sportszerűen meg is köszönte.
A harmadik helyünket így is sikerült megtartani. Fantasztikusan jó verseny volt, igazi kihívás a teljesítése és nagyon örülünk a harmadik helyünknek.“

A Fogasy-Berendi páros 2019-es eredményei
Rebenland Rali (Ausztria): kiestek
Lavanttal Rali (Ausztria): Mitropa Kupa 3., abszolút 8.
A Mitropa Kupa 2019-es versenynaptára
március 15–16. Rebenland Rali (Ausztria)
április 5–6. Lavanttal Rali (Ausztria)
május 3–4. Opatija Rali (Horvátország)
május 24–25. Velenje Rali (Szlovénia)
július 5–6. Casentino Rali (Olaszország)
augusztus 2–3. Baranya Kupa (Magyarország)
szeptember 19–21. Nova Goricia Rali (Szlovénia)
szeptember 27–28. Citta di Bassano Rali (Olaszország)
október 18–19. 3-Städte Rali (Németország)
Hajósi Miklós
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 18. 15:00, szerda | Sport
Magyar labdarúgó-válogatott - Az újonc Szűcs Tamás debreceni csapattársainak is megköszönte a meghívót
Szűcs Tamás, a Debreceni VSC 21 éves középpályása a csapattársainak is megköszönte, hogy először kapott meghívót a magyar labdarúgó-válogatott keretébe.
2026. Március 18. 09:00, szerda | Sport
Női kosárlabda vb-selejtező - Magyarország 28 év után ismét ott lesz a világbajnokságon
2026. Március 18. 09:00, szerda | Sport
Európa-liga - A Ferencváros révén 41 év után lehet újra negyeddöntős magyar csapat
2026. Március 17. 11:00, kedd | Sport
Bajnokok Ligája - Hetven euró a legolcsóbb jegy a budapesti döntőre
Hetven euró (27 400 forint) a legolcsóbb jegy a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjére.

