Hírek
2014. Július 04. 14:16, péntek |
Külföld
Forrás: MTI
Halálra késelt egy tanítónőt egy szülő Franciaországban
Halálra késelt pénteken egy tanítónőt az egyik tanuló anyja a gyerekek szeme láttára a délnyugat-franciaországi Albi városában - közölte a helyi ügyész.
Francois Hollande francia államfő közleményében "gyalázatos tragédiának" nevezte a történteket, szolidaritásáról biztosította a tanítónő hozzátartozóit, s arra utasította az illetékes állami szerveket, hogy azonnal gondoskodjanak a gyilkosság szemtanúiról, a gyermekekről és az iskolai dolgozóiról.
"Reggel az egyik anyuka késsel érkezett (az iskolába) és a gyerekek előtt megkéselt egy 34 éves tanítónőt, egyelőre ismeretlen okokból" - mondta Claude Derens ügyész. "Amikor én a helyszínre érkeztem, éppen újraéleszteni próbálták. Megállt a szíve az osztályteremben" - tette hozzá.
A 47 éves szülőt a helyszínen őrizetbe vették.
A tragédia Albiban, az Edouard-Herriot általános iskolában történt, ahova 284 gyermek jár. A szülőnek, aki egy konyhakéssel a kezében kísérte be a 8 éves lányát a tanterembe, már volt dolga korábban a rendőrséggel. Az egyetlen szúrással végrehajtott támadásban a tanítónő súlyosan megsérült, és 11 óra körül belehalt a sérüléseibe. A gyanúsított megpróbált elmenekülni a helyszínről, de a rendőrök elfogták és őrizetbe vették.
Benoit Hamon oktatási miniszter megszakította hivatalos programját és azonnal a helyszínre indult, hogy "kifejezze együttérzését a tanítónő hozzátartozóinak és hogy támogatásáról biztosítsa őket" - közölte a minisztérium szóvivője. A tárcavezetőt "mélyen megrendítette a bűncselekmény, amely gyászba borítja a tanév végét. A tragédia is megerősíti, hogy fel kell venni a harcot az iskolai erőszakkal szemben, védeni kell az intézményeket, a tanárokat és a diákokat" - tette hozzá.
Egy 2012-ben közzétett felmérés szerint az iskolai dolgozók 35,8 százalékát sértegették már, 17 százalékukat megfenyegették és 14 százalékukat zaklatták a szülők, 3,6 százalékukat pedig meg is ütötték. Ez azt jelenti, hogy a 2012-2013-as tanévben az általános iskolai dolgozók közel felét érte verbális vagy fizikai támadás a szülők részéről - derül ki egy tanulmányból, amelyet áprilisban tette közzé a Le Parisien című fővárosi napilap.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 25. 15:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Amerikai őrizetben marad a két lefoglalt iráni olajszállító tanker
Amerikai őrizetben marad a héten az Indiai-óceánon lefoglalt két iráni olajszállító tanker és legénysége - közölte az amerikai hadsereg egyesített vezérkarának főnöke pénteken a Pentagon washingtoni sajtótájékoztatóján.
2026. Április 25. 12:00, szombat | Külföld
Ursula von der Leyen: a közel-keleti konfliktus már kézzelfogható gazdasági hatásokkal jár az EU számára
Az 54 napja tartó közel-keleti konfliktus már kézzelfogható gazdasági hatásokkal jár az Európai Unió számára - jelentette ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke pénteken.
2026. Április 24. 15:00, péntek | Külföld
Donald Trump elrendelte minden iráni hajó megsemmisítését, amely aknát próbál telepíteni a Hormuzi-szorosban
Donald Trump amerikai elnök csütörtökön elrendelte minden iráni hajó megsemmisítését, amely aknát próbál telepíteni a Hormuzi-szorosban.
2026. Április 23. 12:00, csütörtök | Külföld
Romániában elfogadta a képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását
Döntő házként elfogadta szerdán a román képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását.

