Városlista
2025. július 8, kedd - Ellák

Hírek

2019. Június 30. 16:50, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Hamarosan lejár néhány bevont bankjegy átváltási határideje

Már csak egy-két hónapig lehet névértéken átváltani a készpénzforgalomból 20 évvel ezelőtt bevont barna 5000 forintos,

a zöld, Bartók Béla portréval ellátott 1000 forintos és a lila, Ady Endre arcképét ábrázoló 500 forintos bankjegyeket, utána értéküket vesztik - hívta fel a figyelmet a jegybank a honlapján.

A közlemény szerint az 1999. július 27-én bevont barna 5000 forintos bankjegyet július 26-ig, az 1999. szeptember 1-én bevont zöld 1000 forintost és lila 500 forintost pedig augusztus 30-ig lehet átváltani a Magyar Nemzeti Bank (MNB) munkanapokon nyitva tartó lakossági pénztárában.

Az MNB 2014-ben kezdte meg a forgalomban levő forintbankjegyek cseréjét, képi megjelenésében valamint biztonsági elemeiben megújított, korszerűbb bankjegyeket hoz forgalomba. A régi, 1997-től kibocsátott bankjegyeket fokozatosan bevonják. A jegybank célja, hogy a kibocsátási program lezárultát követően ¬- várhatóan 2019-től - már csak az új bankjegysorozat címletei maradjanak törvényes fizetőeszközként a készpénzforgalomban.

A bankjegyek bevonása azt jelenti, hogy az adott bankjegycímletet nem kötelező elfogadni a készpénzforgalomban. A bevonási határnapot követően a posta és hitelintézetek három éven keresztül, területi korlátozás nélkül és díjmentesen átváltják a bevont bankjegyeket törvényes fizetőeszközre, az MNB pedig a bevonástól számítva még 20 évig.

Címkék: bankjegy, pénz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.

2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld

Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.

2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld

NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet

Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.

2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld

Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen

A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.