Hírek
2018. November 07. 18:02, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Három új vidékfejlesztési pályázatot hirdetett meg az agrártárca

Mintegy 63 milliárd forint keretösszeggel, három új vidékfejlesztési pályázatot hirdetett meg az Agrárminisztérium (AM), a pályázatok az élelmiszer-feldolgozás és a borászat,
az ökológiai gazdálkodás, valamint a kiskérődző-tejágazat támogatását szolgálják - mondta a vidékfejlesztésért felelős államtitkár az M1 aktuális csatornán szerdán.
Kis Miklós Zsolt hozzátette: a korábban már meghirdetett vidékfejlesztési pályázatok kihasználása után megmaradtak forrásokra hirdették meg az új pályázatokat.
Az ökológiai gazdálkodás, valamint a kiskérődző-tejágazatban dolgozó cégeknek 2018. december 1-jétől lesz lehetőségük a támogatási kérelmek benyújtására. A mezőgazdasági vállalkozások közül - mérettől függetlenül - elsősorban azoknak a pályázatait várják, amelyek szeretnék feldolgozni előállított termékeiket, ezzel jelentősen nagyobb haszonra tenne szert a vállalkozásuk - fűzte hozzá.
Az államtitkár tájékoztatása szerint az élelmiszeripari pályázatra 2019. január 2-től nyújthatók be a támogatási kérelmek és elsősorban azoknak a cégeknek a jelentkezését várják, akik a szőlőtermesztésen túlmenően a borkészítést szeretnék még jobb minőségben folytatni.
Kiemelte: a vissza nem térítendő támogatásokat eszközbeszerzésre és építkezésre is fel lehet használni, de minden esetben a pályázó kell rendelkezzen - akár hitel formájában - a fejlesztéshez szükséges összeg legalább felével.
A pályázati felhívások részleteiről további információk a www.szechenyi2020.hu oldalon érhetők el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld
Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén
2025. Június 18. 07:10, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs műveletére került sor
Az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs művelete került biztonságos szakaszba, a kormány 87 magyar és egy amerikai állampolgárt szállított haza a Közel-Keletről
2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása
Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.
2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk
Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.