Városlista
2026. április 29, szerda - Péter

Hírek

2024. Augusztus 02. 07:55, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Hétvégén meleg idő várható, záporokkal, zivatarokkal

Hétvégén meleg idő várható, záporokkal, zivatarokkal

Hétvégén meleg idő várható, de több helyen kialakulhat zápor, zivatar - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

Pénteken a fátyolfelhőzet mellett helyenként erőteljesebb gomolyfelhő-képződés várható, és elszórtan valószínű záporok, zivatarok kialakulása. Az északnyugatira, nyugatira forduló szél helyenként megélénkül. Zivatarok mentén átmeneti szélerősödés előfordulhat. A legmagasabb pénteki nappali hőmérséklet 29 és 35 Celsius fok között várható.

Szombaton általában derült vagy gyengén felhős, napos idő valószínű, de északkeleten erőteljesebb gomolyfelhő-képződésre számíthatunk. Ott szórványosan várható záporeső, zivatar, de egy-egy zápor, zivatar máshol is előfordulhat. Az északnyugati, északi szél megélénkül, sokfelé megerősödik. Szombat hajnalra 13 és 21 Celsius fok közé csökken a hőmérséklet, délután 26, 32 Celsius fok lesz.

Vasárnap sok napsütés várható gomoly- és fátyolfelhőkkel. Néhol előfordulhat zápor, zivatar, nagyobb eséllyel északon, északnyugaton. Helyenként megélénkül az északnyugati, északi szél. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet vasárnap 10 és 19, a legmagasabb nappali hőmérséklet 28 és 32 Celsius fok között alakul.

Címkék: időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld

Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter

Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.

2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld

Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt

Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.

2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld

Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója

Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.