Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2011. Augusztus 13. 07:21, szombat | Belföld
Forrás: HírTV

Hirdetésben árulják a MIG 29-eseket

Hirdetésben árulják a MIG 29-eseket

Újsághirdetésben árulja a MIG 29-eseit a Honvédelmi Minisztérium.

A féloldalas hirdetés szerint a minisztérium nyilvános, egyfordulós pályázaton kínál eladásra nyolc orosz harcászati repülőgépet, a hirdetés szerint minimum hárommilliárd forintért.

Magyarország a kilencvenes években 24 vadászgépet kapott a szovjet államadósság fejében mintegy 800 millió dollár értékben. 2001-ben született az a döntés, hogy a gépek felújítása, nagyjavítása helyett svéd Gripen vadászrepülőket rendszeresítenek a hadseregben. Tavaly az utolsó MiG-29-est is kivonták a forgalomból. (pr)

hírTV

Címkék: hadsereg

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.