Városlista
2026. június 17, szerda - Laura

Hírek

2011. Augusztus 30. 07:21, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Új közbeszerzési rendszerre is szükség lenne az építőipar talpraállításához

Új közbeszerzési rendszerre is szükség lenne az építőipar talpraállításához

Foglalkoztatottsági gondok üthetik fel fejüket idehaza, ha nem javul az építőipar teljesítménye – erre hívta fel a figyelmet a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara alelnöke, a Keviép építőipari cég ügyvezető igazgatója.

Miklóssy Ferenc szerint az uniós források hatékonyabb felhasználására és új közbeszerzési rendszerre is szükség lenne az ágazat talpra állítása érdekében. A szakember a Gazdasági Rádió Nap vendége című műsorában beszélt arról is, hogy a kötelező kamarai tagság magasabb szintű érdekvédelmet tehet majd lehetővé.

Magyarországon jelentősen lecsökkent az építőipari megrendelés, ennek kárát elsősorban a kisebb tőkével, korszerűtlenebb eszközállománnyal, alacsonyabb termelékenységgel dolgozó magyar vállalkozások látták. Miklóssy Ferenc azt mondta, nem tudunk nagy mértékben, például külföldi exportmunkák felé nyitni. Mindenképpen előnyös lett volna az, hogy olyan fejlesztési lehetőségeket kapjanak a magyar tulajdonú kis és középvállalkozások, hogy egyrészt kinőjenek, másrészt exportra tudjanak menni, hiszen nagyon kevés a magyar építőipari export.

Magyarországon azért is nagyon fontos az építőipar - és várnak is intézkedést a magyar politikától - mert ahol jelentős képzetlen, alulképzett, vagy gyengén képzett munkaerőt fel tudja venni az elsősorban az agrárszektor és az építőipar, ha a hazai építőipar ebbe visszaesik - márpedig jelentős visszaesés tapasztalható - akkor itt foglalkoztatási gondok lesznek ezért tartják fontosnak az EU-s források felgyorsítását és bizonyos piaci akciókat is.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: építőipar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét

Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.

2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet

A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.

2026. Június 17. 06:54, szerda | Belföld

Magyar Péter: már a héten olcsóbb lehet a benzin és a gázolaj a védett árnál

A kőolaj világpiaci árának csökkenése és a forint erősödése miatt már a héten olcsóbb lehet a védett árnál a kutakon a benzin és a gázolaj - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán kedden.

2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere

Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik