Városlista
2026. március 18, szerda - Sándor

Hírek

2020. Április 14. 10:01, kedd | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Járvány miatt letartóztatták egy szerbiai idősotthon vezetőjét

Járvány miatt letartóztatták egy szerbiai idősotthon vezetőjét

Letartóztatták egy szerbiai állami idősotthon igazgatóját hétfőn, mert járvány tört ki az általa vezetett intézményben.

A férfit a közegészség súlyos veszélyeztetésével gyanúsítják - közölte a szerb belügyminisztérium.

A dél-szerbiai férfit azután fogta el a rendőrség, hogy az általa vezetett nisi idősotthonban 135 bentlakó és 4 dolgozó fertőződött meg az új típusú koronavírussal.

A közlemény szerint az intézmény vezetője nem tett meg minden szükséges elővigyázatossági intézkedést a járvány megfékezése érdekében és nem tartotta be a kormány szükséghelyzetben kihirdetett intézkedéseit, vagyis megengedte, hogy a lakók kijárjanak az intézményből és látogatókat is fogadhattak.

A jogszabályok szerint az otthon vezetője akár 12 évig terjedő börtönbüntetésre is ítélhető.

Szerbiában hétfő délutánig 4054 SARS-CoV-2 vírussal fertőzött embert regisztráltak és 85-en haltak bele a Covid-19 betegség szövődményeibe.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 18. 12:00, szerda | Külföld

Ukrán kormányfő: Ukrajna megkapta az európai uniós csatlakozás teljes feltételcsomagját

Az ukrán delegáció Brüsszelben megkapta az Európai Uniótól a csatlakozás feltételeit a három utolsó tárgyalási klaszterre vonatkozóan, ezt követi a tárgyalások sikeres lezárása és a csatlakozási szerződés aláírása

2026. Március 17. 12:00, kedd | Külföld

Brit miniszterelnök: Nagy-Britanniát nem fogják belerángatni ebbe a háborúba

Nagy-Britanniát \"nem fogják belerángatni\" az iráni háborúba és a szélesebb térségben kialakult konfliktusba - mondta Keir Starmer brit miniszterelnök a a Downing Streeten tartott hétfői sajtóértekezletén.