Városlista
2026. július 3, péntek - Kornél

Hírek

2018. Május 27. 05:01, vasárnap | Belföld
Forrás: police.hu

Kábeltolvajok miatt nem volt internet és tv 50 településen

Kábeltolvajok miatt nem volt internet és tv 50 településen

A salgótarjáni nyomozók négy férfit hallgattak ki gyanúsítottként, akik hozzávetőlegesen 15 méter optikai kábelt loptak el, mellyel 50 településen szűnt meg az internet, a telefon és a televízió szolgáltatás.

A Salgótarjáni Rendőrkapitányság közérdekű üzem működésének megzavarása bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat büntetőeljárást egy 51 éves, egy 41 éves és egy 38 éves salgótarjáni, valamint egy 40 éves ózdi lakossal szemben.
A jelenleg rendelkezése álló adatok alapján a gyanúsítottak 2018. május 18-án a déli órákban Salgótarjánban, egy beépítetlen ingatlan területén található aknában hozzávetőlegesen 15 méter hosszú, 96 szálas optikai kábelt vágtak el, melyet eltulajdonítottak. A bűncselekmény miatt a kábelszakasz pótlásáig 50 településen az internet, a telefon és a televízió szolgáltatás szünetel.

A széleskörű adatgyűjtés eredményeként a rendőrök beazonosították, majd elfogták a négy férfit, akiket gyanúsítottként hallgattak ki. A gyanúsítottak részletes beismerő vallomást tettek a nyomozóknak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 03. 07:28, péntek | Belföld

Magyar Péter: az iskolakezdési támogatás első részletét augusztus végéig utalják

Az iskolakezdési támogatás első részletét, 50 ezer forintot augusztus 24-ig utalja a Magyar Államkincstár - közölte a miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán közzétett videójában.

2026. Július 02. 13:00, csütörtök | Belföld

Kármán András: már elérhető a 2027-es költségvetés tervezésének tájékoztatója

A 2027-es költségvetés tervezéséhez kapcsolódó tájékoztató már elérhető.

2026. Július 02. 09:00, csütörtök | Belföld

Velkey György László: Szijjártó Péter kétmilliárd forintért bérelt magánrepülőgépeket tavaly

Szijjártó Péter volt külügyminiszter tavaly több mint kétmilliárd forint értékben bérelt magánrepülőgépeket \"a magyar adófizetők pénzéből\" - írta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld

Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat

Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét