Hírek
2021. Május 02. 06:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Kábítószer a hátizsákban, ültetvények a pincékben
Két zalaegerszegi férfit vettek őrizetbe a nyomozók.
A zalai megyeszékhelyen, a Balatoni úton igazoltatták egy személyautó vezetőjét a járőrök 2021. április 29-én 22 óra körül. A jármű hátsó ülésén a kábítószerkereső-kutya jelzése alapján a rendőrök egy hátizsákban nejlon zacskóba csomagolva fehér színű kábítószergyanús port, valamint egy fekete zsákban zöld növényi törmeléket találtak, ezért a férfit elfogták, és előállították – közölte a rendőrség.
A beszerzett információk alapján több helyszínen is kutatást tartottak a nyomozók, melynek során egy zalalövői ház pincéjében 221 tő kábítószergyanús-növény, valamint azok termesztéséhez, gondozásához szükséges eszközök kerültek lefoglalásra. A forró nyomon dolgozó rendőrök több zalaegerszegi ingatlanban, köztük lakásban, házban, pincében, valamint egy gépkocsiban különböző mennyiségű és fajtájú növényi törmelékeket, tablettákat, további 39 tő kábítószergyanús-növényt, és mintegy 70 gramm kokaint találtak, és foglaltak le. Az elsődleges szakértői vélemény szerint a lefoglalt növényi törmelékek kábítószernek minősülnek.

A rendelkezésre álló adatok alapján megalapozottan feltehető, hogy a férfi kábítószer-értékesítésből tartotta el magát. Az eljárás adatai szerint az egyik pincében egy szintén zalaegerszegi férfivel közösen termesztették a kábítószer-alapanyagot, így a rendőrök mindkét férfit őrizetbe vették, egyikük esetében előterjesztést tettek a letartóztatásának indítványozására. Az eljárást a nyomozók szakértők bevonásával folytatják.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.
2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.
2026. Május 18. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de nem értenek a dologhoz
Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de \"16 év kormányzás után sem értenek a dologhoz\"
2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld
Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert
Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.

