Hírek
2020. Április 11. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu
Letartóztatták a hamis fertőtlenítőszerrel üzletelő csalókat
Egy hónapra letartóztatták a kőbányai hamis fertőtlenítőszerrel üzletelő csalókat - közölte Ibolya Tibor fővárosi főügyész pénteken az MTI-vel.
A megalapozott gyanú szerint a gyanúsítottak egy, a járványügyi veszélyhelyzet alatt létrehozott X. kerületi fertőtlenítőszer-üzemet működtettek. Kézfertőtlenítésre alkalmatlan terméküket hatósági bevizsgálás és tanúsítvány nélkül, a vevőket megtévesztve, jogtalan haszonszerzés végett értékesítették. A csalók 22 millió forintot meghaladó kárt okoztak.
A Budai Központi Kerületi Bíróság egy hónapra elrendelte mind a négy gyanúsított - egy apa és lánya, valamint a céges hátteret biztosító megbízóik - letartóztatását.
A végzés nem végleges, a gyanúsítottak és védőik fellebbeztek ellene - áll az ügyészi közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 09. 08:11, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok
- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a francia LCI tévécsatorna vasárnapi műsorának adott interjúban. Hozzátette, hogy \"a szabadságot ma Brüsszelből fenyegeti veszély, ez ellen kell harcolnunk\".
2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál
A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.