Hírek
2015. Június 06. 11:47, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Lezárhatják a déli határt a bevándorlók előtt

A Napi Gazdaság online kiadásában szombaton megjelent információ szerint a nemzeti konzultáció eredményei alapján a Fidesz-frakció még a nyári törvényhozási szünet előtt lépni kíván a bevándorlás ügyében.
Mint írják, már feldolgozták a bevándorlással kapcsolatban rendezett nemzeti konzultáció első százezer visszaérkezett levelét, s a válaszok nagy többsége szerint az emberek szigorú intézkedéseket várnak a kormányzattól. Ezért már vizsgálják, "hogyan, milyen törvényi és egyéb eszközzel lehetne lezárni Magyarország déli határát, amely a délről és keletről Európába igyekvő menekültek és migránsok bevett útvonalának egyik legfontosabb állomása".
A cikk szerint elsősorban a déli határon át érkező bevándorlók száma növekszik ijesztő mértékben: míg tavaly egész évben 43 ezren léptek legálisan vagy illegálisan Magyarország területére, idén májusig több mint 50 ezer bevándorló érkezett, és az év végéig számuk akár a 100 ezret is elérheti.
További aggasztó jelenségként említi a lap, hogy Ausztria és Németország napokon belül megkezdheti 15 ezer, korábban hazánk irányából nyugatra érkező migráns visszatoloncolását Magyarországra, a jelenlegi uniós szabályozás szerint ugyanis a menekülteket és a bevándorlókat abban az országban kell ellátni, amelynek határát átlépve az EU területére érkeztek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet
A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Pride - Orbán Balázs: az ellenzék nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, amelyet a magyarok többsége elutasít
A szombati Pride-on a teljes ellenzék felsorakozott a szivárványos zászló mögé, és ezzel nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, melyet a magyar társadalom többsége elutasít
2025. Június 30. 07:35, hétfő | Belföld
Hőség - Meteorológia: extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban
Extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban - közölte a HungaroMet Zrt.
2025. Június 30. 07:33, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai kormányzat feloldotta a paksi bővítéssel kapcsolatos szankciókat
Az amerikai kormányzat feloldotta a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatos szankciókat, amelyeket még a Magyarországra ellenségként tekintő, Joe Biden vezette előző adminisztráció léptetett életbe