Városlista
2026. február 8, vasárnap - Aranka

Hírek

2025. Október 31. 08:06, péntek | Életmód
Forrás: MTI

Ma van a reformáció emléknapja

Ma van a reformáció emléknapja

Ma van a reformáció emléknapja, országszerte ünnepségeket tartanak a protestáns gyülekezetek.

A központi ünnepség, amelyet a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) szervez, 17 órakor kezdődik a Városligeti fasor és a Bajza utca találkozásánál lévő Reformációi emlékparkban. Az ünnepségen Pataky Albert pünkösdi lelkész tart előadást.

A reformáció emléknapján, október 31-én világszerte arról emlékeznek meg, hogy Luther Márton német Ágoston-rendi szerzetes, a reformáció elindítója a hagyomány szerint 1517-ben e napon tűzte ki 95 tételét a wittenbergi vártemplom kapujára.

X. Leó pápa 1520-ban kiadott bullájában kiközösítette Luther Mártont, aki a pápai oklevelet nyilvánosan elégette, és kijelentette, hogy szakít a katolikus egyházzal. Az általa vezetett új irányzat lett az evangélikus, míg a Kálvin János vezette irányzat a református felekezet alapja.

Címkék: reformáció

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 07. 13:00, szombat | Életmód

Végső búcsút vettek Tarr Bélától

Több százan, családja, barátai, pályatársai, tanítványai és tisztelői kísérték utolsó útjára Tarr Béla Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendezőt pénteken a Fiumei úti sírkertben.

2026. Február 07. 11:00, szombat | Életmód

Elhunyt Vásáry Tamás zongoraművész, karmester

2026. Február 06. 12:00, péntek | Életmód

Péntektől érkezik a februári dupla és a 14. havi nyugdíj első negyede

Korábban, már péntektől kezdik kézbesíteni a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyedét - tudatta a Magyar Posta az MTI-vel közleményben csütörtökön.