Hírek
2013. Március 21. 14:20, csütörtök |
Sport
Forrás: MTI
Magyar válogatott - Piturcát csak a három pont érdekli
A három pont megszerzésén kívül semmivel sem kíván foglalkozni a magyarok elleni pénteki világbajnoki selejtezőn Victor Piturca, a román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.
Csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján elmondta, nem ért egyet a nemzetközi szövetség (FIFA) döntésével, amelynek következtében nézők nélkül rendezik meg az összecsapást a Puskás Ferenc Stadionban, ugyanakkor hozzátette: ez semennyire sem befolyásolhatja futballistáit a három pont megszerzésében.
"Sajnos nem túl jók a körülmények, a pálya talaja is rossz állapotban van, ennek ellenére minket csak a három pont érdekel, és remélem, jó játékkal be is gyűjtjük majd" - nyilatkozott a tréner. A hétfői incidensre vonatkozó kérdésre - a Rapid Bucuresti szurkolói magyar zászlót égettek a Kolozsvár elleni összecsapáson - azt felelte: "ezekkel a dolgokkal nem foglalkozunk, nincs köze a válogatotthoz".
Piturca beszélt az együttes egyik legnagyobb sztárjától, Adrian Muturól is: "Mindenki tisztában van az ő képességeivel, de még nem tudom, hogy pályára lép-e holnap. Jó formában van, persze nem annyira, mint néhány évvel ezelőtt" - mondta a tréner. Szerinte elsősorban az dönthet a találkozón, hogy a román válogatottnak több "minőségi" futballistája van.
A sajtótájékoztatón részt vett a Juventust, a Chelsea-t és a Fiorentinát is megjárt Mutu, aki elmondta, jó formában van, és szeretné bebizonyítani mind a szövetségi kapitánynak, mind a drukkereknek, hogy képes még olyan teljesítményre, mint régen. Hozzátette: óriási csatát, főként fizikálisan kemény mérkőzést vár, ugyanis a magyarok szerinte várhatóan így próbálnak majd föléjük kerekedni. Mutu elmondta, a pénteki, majd a keddi, hollandok elleni két összecsapáson összesen négy pontot tervez.
A D csoportban jelenleg a magyar és a román csapat is négy mérkőzés után kilenc pontnál tart, a magyarok jobb gólkülönbségüknek köszönhetően állnak a második helyen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 08. 07:19, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - Az utolsó szalmaszálba kapaszkodik a Liverpool
2026. Április 07. 07:23, kedd | Sport
Férfi vízilabda-vk - A házigazda görögök legyőzésével kezdtek a magyarok
Győzelemmel kezdte szereplését a magyar válogatott a férfi vízilabda világkupa görögországi divízió I-es tornáján: Varga Zsolt szövetségi kapitány együttese hétfőn a házigazdák felett diadalmaskodott nagy csatában 13-12-re.
2026. Április 06. 17:00, hétfő | Sport
Márton Viviana vezeti az olimpiai ranglistát
A 2024-es párizsi játékokon aranyérmes Márton Viviana vezeti a 67 kilogrammos kategóriában a tekvondósok legfrissebb olimpiai ranglistáját.
2026. Április 05. 14:00, vasárnap | Sport
FA Kupa - A Liverpool kiütésével elődöntős a Manchester City
A tavalyi döntős Manchester City 4-0-ra legyőzte szombaton kora délután a Szoboszlai Dominikkal és Kerkez Milossal felálló Liverpoolt a labdarúgó angol FA Kupában, és a legjobb négy közé jutott.

