Városlista
2025. szeptember 24, szerda - Gellért

Hírek

2022. Április 07. 09:07, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Magyarországra is érkeztek szalmonellával szennyezett csokoládétermékek

Magyarországra is érkeztek szalmonellával szennyezett csokoládétermékek

Az EU több tagállamában jelentettek Salmonella okozta megbetegedéseket, amelyekről bebizonyosodott, hogy a belga Arlon üzemben készült, különféle Kinder csokoládétermékekhez köthetők;

a belga élelmiszerbiztonsági hatóság kivizsgálása alapján Magyarországra is érkeztek szennyezett termékek - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szerdán az MTI-vel.

A Nébih megkezdte az érintett termékek nyomonkövetési vizsgálatát, a pontos termékadatokról a hivatal honlapján tájékozódhatnak a vásárlók. A táblázatot folyamatosan frissítik.

A Ferrero Magyarország Kereskedelmi Kft. tájékoztatása alapján Magyarországon eddig hatféle termék érintett a visszahívásban: a Kinder Schokobons 46g, 125g, 200g, 300g, a Kinder Surprise Maxi 100g, Kinder Mix 198g, a Kinder Maxi Mix 133g, a Kinder Mini Eggs 250g, a Kinder Happy Moments 133g, 162g, 347g.

A Nébih arra kéri a vásárlókat, hogy amennyiben a megadott termékek bármelyikéből vásároltak, ne fogyasszák azt el. Kérdéseikkel és panaszaikkal a Ferrero Magyarország Kft. fogyasztóvédelmi csoportjához forduljanak.

A Salmonella okozta fertőzés jellemző tünetei a hasmenés, hányás, magas láz, de enyhébb esetben csak hőemelkedés, levertség tapasztalható, egyéntől függően a fertőzés tünetmentes is maradhat - írták.

Címkék: csoki, kinder, szalmonella

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 24. 06:57, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: húszmilliárd forint értékű beruházást hajt végre az amerikai Genesys Magyarországon

Húszmilliárd forintos értékű beruházást hajt végre a Genesys amerikai technológiai vállalat Budapesten, amely immár a nyolcadik beruházás az Egyesült Államokból Donald Trump elnök idei hivatalba lépése óta -

2025. Szeptember 24. 06:53, szerda | Belföld

Orbán Viktor: ötvenezer álláshely jön létre az új gyáraknak köszönhetően az Alföldön

Az új gyáraknak köszönhetően ötvenezer új álláshely jön létre a következő időszakban az Alföldön

2025. Szeptember 24. 06:51, szerda | Belföld

Trump Magyarország orosz energiáról való leválásáról beszélt

Azt mondta, hogy Orbán a barátja és ha megkéri, szerinte abbahagyja az orosz energia vásárlását.

2025. Szeptember 23. 07:31, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarország nem akarja, hogy az Európai Unió harcban álljon

Magyarország nem akarja, hogy az Európai Unió harcban álljon, ezért nem támogatja Ukrajna uniós tagságát sem - mondta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.