Városlista
2026. május 3, vasárnap - Tímea

Hírek

2018. Július 19. 07:25, csütörtök | Belföld
Forrás: mti -fotó: pixabay

Már nincsenek késések a vasúti forgalomban a viharos szél miatt

Már nincsenek késések a vasúti forgalomban a viharos szél miatt

Szerdán gondot okozott több helyen is a vonatközlekedésben a viharos erejű szél, csütörtök hajnaltól mindenhol visszaállt a menetrendszerű vonatforgalom - tájékoztatta a Mávinform sajtóügyeletese, Kavalecz Imre az MTI-t.

Közlése szerint a vasúttársaság műszaki szakemberei valamennyi, a viharos szél okozta megrongált felsővezetéket helyreállították csütörtök hajnalra. Nincsenek korlátozások, a vonatok valamennyi vonalon menetrend szerint közlekednek.

A Budapest-Hatvan-Miskolc vonalon a vezetékre dőlt fák megrongálták a felsővezetéket, amelynek helyreállítása hosszabb időt vett igénybe. A helyreállításig a vonatok helyett pótlóbuszokat állított be a MÁV-START az utasok elszállításához Aszód és Hatvan között. A vezetékszakadás miatt szerdán este 60-100 percet késtek a vonatok a Budapest-Hatvan-Miskolc vonalon.

Lassította a vonatközlekedést az erős szél által a sínekre, vezetékekre dőlt fa a Budapest-Győr-Hegyeshalom vonalon, Budaörs és Biatorbágy, Ács és Nagyszentjános között, továbbá Kőbánya-Kispestnél, valamint Bakonyszentlászló és Zirc között.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 02. 14:00, szombat | Belföld

Tanács Zoltán: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

Új fejezetet kell nyitni a kormány és a tudomány viszonyában, olyan oktatási rendszert kell építeni, amely képes kinevelni a 21. század tudósait, szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

2026. Május 02. 09:11, szombat | Belföld

Választás 2026 - Jogerős az országgyűlési választás eredménye

Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.

2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld

Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása

Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is