Hírek
2012. Április 26. 14:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Megemelték a Tisza-tó vízszintjét
Egy méterrel megemelték a nyári szezonra a Tisza-tó vízszintjét – mondta a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság sajtóreferense az MTI-nek.
Nagy Réka elmondta: a Tiszán levonuló kisebb árhullám miatt a szokásosnál kissé tovább tartott a vízszint megemelése a 124 négyzetkilométernyi vízfelületen. A feltöltést március végén kezdték meg napi 5-7 centiméterrel. A műveletet április elején egy kisebb árhullám miatt megszakították, így a feltöltés április közepéig elhúzódott, ekkor érte el a Tisza-tó a 725 centiméteres nyári vízszintet.
Amennyiben szükséges, a Tisza-tó vízszintjének további 5-10 centiméteres emelésével plusz 5-10 millió köbméter vizet lehet tartalékolni öntözési és vízpótlási célokra – jelezte a vízügyi sajtóreferens.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld
Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak
Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.
2026. Augusztus 01. 08:15, szombat | Belföld
Hőség - Fidesz: a Tisza-kormány nem készült fel az energiakrízisre
2026. Augusztus 01. 07:00, szombat | Belföld
Paks - Magyar Péter: kedden vagy szerdán állítják le a paksi atomerőmű utolsó blokkját
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni - mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld
Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást
Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.
