Hírek
2021. Április 15. 07:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció:
Melyik lesz az Év Hídja?
Idén is keresi Az Év Hídját a Hidászokért Egyesület és a Közlekedéstudományi Egyesület. Tíz ívhídra lehet szavazni,
többek között a Tisza-tónál lévő Eger patak feletti kerékpároshídra, a szolnoki Tiszavirág gyaloghídra vagy Mecseknádasdon a Varasdi völgy 30 méteres mélysége felett átívelő hídra.
A Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdai közleménye szerint a legtöbb szavazatot kapó híd elnyeri az Év Hídja Díjat, az eredményhirdetésre május 11-én a Közlekedési Kultúra Napján kerül sor.
Szavazni a Magyar Közút honlapján található linken lehet, ahol minden versenyben lévő hídról látványos képeket és rövid leírást is találnak az érdeklődők.
A nyertest május 11-én teszik közzé a www.akozlekedesikulturanapja.hu honlapon és az esemény hivatalos Facebook oldalán. A szervezők a szavazók között tíz darab hidakról szóló könyvcsomagot sorsolnak ki.
Fotó: akozlekedesikulturanapja.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld
Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől
A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.
2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld
Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld
Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak
Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
