Hírek
2011. Június 28. 14:41, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Mentőakció a tasmán ördögért

A tudósok nemrégiben elkezdték két tasmán ördög genomjának szekvenálását annak érdekében, hogy megmenthessék ezt a rendkívül veszélyeztetett erszényest a kihalástól. Az állatokat ugyanis az utóbbi időben egy agresszív, a pofájukat
A génállomány feltérképezése azért fontos, mert a szakemberek ezek után kiválaszthatják azokat a példányokat, amelyek a legjobb génekkel rendelkeznek, és amelyeket később érdemes lehet újra szabadon ereszteni a populáció frissítése érdekében - írja a Proceedings of the National Academy of Sciences.
Emellett kiszűrhetnék azokat az egyedeket is, amelyek kevésbé hajlamosak az évek óta az állományt tizedelő rákos megbetegedésre. Az elváltozásokat először 1996-ban észlelték egy vadon élő példány pofáján, és hamar kiderült, hogy a kinövés rosszindulatú, halálos, és egyáltalán nem egyedülálló. Éppen ellenkezőleg: villámgyorsan terjed az állatok között - 2007-re a Tasmánia északkeleti részén élő populáció 90 százaléka ebben a betegségben hullott el.
A kór megállítása érdekében kezdték el a génállomány feltérképezését: jelenleg két fertőzött egyedet vizsgálnak, és remélik, hogy hamarosan megoldást találhatnak a problémára.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 04. 07:45, csütörtök | Belföld
Lázár János: aki a közutat versenyzésre használja, az a többi közlekedő életére tör
2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld
A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter
Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.
2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld
Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre
A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.
2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza
Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -