Városlista
2026. április 28, kedd - Valéria

Hírek

2012. Február 15. 07:45, szerda | Belföld
Forrás: mno.hu

Nem akarja megváltoztatni az adórendszert az IMF

Nem akarja megváltoztatni az adórendszert az IMF

Nem feltétele az egykulcsos adó megszüntetése a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) folytatott hiteltárgyalásaink megkezdésének – értesült a Magyar Nemzet a szervezethez közel álló forrásokból.

A lap úgy tudja, az IMF csak annyit kér a kormánytól, hogy adja meg a lehetőséget minden állampolgára számára a „méltó és megfelelő bérezésre”, így legyen aktívabb a kispénzűek keresetének kiegészítésében.

A Magyar Nemzet információi szerint az IMF szakértői egyetértenek abban, hogy hazánknak bőven elegendő lenne a következő három évben egy kilencmilliárd eurós hitelmegállapodás. A befektetők megnyugtatása miatt lehet szükség egy nagyobb csomagra, de a nemzetközi pénzügyi intézet a készenléti hitelmegállapodás összegét tekintve nyitott – amit a kormány kér, meg is kapja majd.

A tárgyalások majd akkor kezdődnek, ha az Európai Unió és a magyar kormány tisztázza a politikai kérdéseket – írja a szerdai Magyar Nemzet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről

Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról:

2026. Április 28. 08:00, kedd | Belföld

A Szent Korona Testület nem szavazta meg, hogy a koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át a képviselők hivatali esküj

A Szent Korona Testület nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint az országgyűlési képviselők hivatali esküjéhez a Szent Koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld

Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát

Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.

2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld

Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje

A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.