Hírek
2017. Október 11. 05:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Nemzetközi akcióban ellenőrzi a vonatokat a rendőrség
Nemzetközi akcióban ellenőrzi a vasútállomásokat és a vonatokat a rendőrség országszerte szerdán és csütörtökön - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata kedden az MTI-t.
A rendőrség a vasúti biztonságért tart fokozott ellenőrzést a Railpol egységes nemzetközi rendőri művelet részeként - olvasható a közleményben.
Közölték: a Railpol (Vasúti Rendőrségek Európai Szervezete) által koordinált Rail Action Day elnevezésű akció célja a személyszállító - kiemelten a nemzetközi - vonatokon az utasokkal és jegyvizsgálókkal szemben elkövetett jogsértések, a vasúti kocsikat károsító garázda cselekmények megelőzése, megszakítása, valamint az illegális migráció és ahhoz kapcsolódó más jogellenes cselekmények, továbbá a kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények elleni hatékony fellépés.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 17. 07:48, szerda | Belföld
DPD Hungary: kézbesítési késések alakultak ki a nagy csomagforgalom miatt egyes budapesti és főváros környéki területeken
2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld
Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció
2025. December 16. 07:10, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ha békepárti kormányt választunk, béke lesz, ha Brüsszel-párti kormányt választunk, háború lesz
2025. December 16. 07:05, kedd | Belföld
Lázár János: Magyarországon a közlekedés mindenki számára legyen alapjog
Magyarországon a közlekedésnek mindenki számára alapjognak kell lennie - hangoztatta az építési és közlekedési miniszter hétfőn délelőtt a Vas vármegyei Rábapatyon, ahol egy autóbuszmegállóban tartott sajtótájékoztatót.
