Városlista
2025. július 25, péntek - Kristóf, Jakab

Hírek

2020. December 08. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Népszerű a magyarorszag.hu megújult időpontfoglaló felülete

Népszerű a magyarorszag.hu megújult időpontfoglaló felülete

Népszerű a magyarorszag.hu novemberben megújult időpontfoglaló felülete: októberben alig húszezren, november első három hetében több mint nyolcvanezren foglaltak időpontot kormányablakokban történő ügyintézésre online

- közölte a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató (NISZ) Zrt. hétfőn az MTI-vel.
A közlemény szerint korábban 1000-1500 volt a napi ügyindítások száma, az új felület közzétételét követő napon pedig 11 ezer.

A szám jelentős emelkedésében az is szerepet játszik, hogy november 11. óta csak előzetes időpontfoglalást követően van lehetőség személyes ügyintézésre a kormányablakokban - írták.

Ismertették: a szolgáltatás használatával lehetőség van a többi közt családtámogatási, egészségbiztosítási és személyi okmány ügyintézésre is időpontot foglalni. Az ügycsoport és az ügy kiválasztása után megadható az ügyintézés helyszíne, és megtekinthetők, mely időpontok szabadok a következő hét napban. A bejelentkezett felhasználó másnak is foglalhat időpontot a foglalási mező alatt található "Más számára foglalom le ezt az időpontot" gomb kiválasztásával. Sikeres foglalás esetén már a felületen látható az ügyintézéshez kapott sorszám, a foglalás adatait pedig a rendszer a felületen megadott e-mail-címre is továbbítja.

A koronavírus-járvány miatt jelenleg - gépjárműügyek kivételével - Ügyfélkapu nélkül is lehet időpontot foglalni a kormányablakokban történő ügyintézéshez - tették hozzá.

Tudatták azt is, hogy novemberben ismét egyre többen vették igénybe az elektronikus szolgáltatásokat a magyarorszag.hu oldalon. Az elektronikusan beküldött űrlapok száma november első három hetében meghaladta a teljes októberi beküldésszámot, és az elektronikus ügyintézési lehetőségeket is egyre többen használják: az online lakcímbejelentés szolgáltatást például novemberben átlagosan heti hatezer ügyfél vette igénybe.

A havi 5 millió látogatót számláló magyarorszag.hu oldalon jelenleg több mint 1300 ügy érhető el, amelyek közül 1100 esetben elektronikus ügyindításra is van lehetőség - olvasható a közleményben.

Címkék: magyarorszag.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 25. 07:45, péntek | Belföld

Orbán Balázs: veszélyes, rázós átmeneti időszak előzheti meg az új világrend kialakulását

A miniszterelnök politikai igazgatója arra figyelmeztetett csütörtökön Tusnádfürdőn, hogy az az átmeneti időszak, ami az új világrend előtt következik, nagyon veszélyes, rázós lehet.

2025. Július 24. 07:28, csütörtök | Belföld

Kiesett autókerék okozott többszáz négyzetméteres tüzet

Kiesett autókerék okozott balesetet és háromszáz négyzetméteren tüzet a 42-es főút Berettyóújfalu és Földes közötti szakaszán, az utat teljes szélességében lezárták - közölte a katasztrófavédelem honlapján szerda délután.

2025. Július 24. 07:27, csütörtök | Belföld

Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe

Csütörtöktől harmadfokúra emelte és szombat éjfélig meghosszabbította a jelenlegi másodfokú hőségriasztást az ország egész területére az országos tisztifőorvos.