Hírek
2015. Augusztus 02. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Palócföldön szervezik Magyarország legújabb könnyűzenei fesztiválját
Színvonalas zenei felhozatallal készül a debütálásra a pásztói Mátraalja Fesztivál, az ország legfiatalabb könnyűzenei fesztiválja augusztus 8-án és 9-én.
A szervezők tájékoztatása szerint az ország legnépszerűbb előadói lépnek fel a pásztói strandon, ott lesz Majka és Curtis, a Wellhello, Gáspár Laci, Byr Alex és az Intim Torna Illegál is.
A zenei produkciók mellett palóc ételkülönlegességekkel is készülnek, debütál a legújabb fociőrület, a BillBall és Pásztóról indul el szombaton a Világ csendje.
A közös hallgatást az ötletgazda, Lukáts Andor színművész indítja el, célja, hogy próbáljuk megérteni egymást, figyelni a másikra, hogy ezzel tegyük egy kicsit jobbá a világot. A Világ csendje kezdeményezéshez csatlakozott Ruffec városa is, a Mátraalja Fesztiválon élőben kapcsolják a francia testvértelepülésen csendbe burkolózókat. A fesztivál megnyitóját követően, az első koncert előtt, 14 órakor Lukáts Andor csendre invitálja a tömeget.
Bár a rendezvény csak tíz percre némul el, a szervezők és a színész biztatnak mindenkit, hogy ezen a napon minden évben hallgassanak el egy órára. Legyen ez a csend órája, amikor csak magunkra és egymásra figyelünk.
A sport- és gyerekprogramok mellett palóc szépségversenyt és sörivó versenyt is rendeznek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 17. 14:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter szerint Brüsszel el akarja venni az olcsó orosz kőolajat Magyarországtól
2026. Március 17. 13:00, kedd | Belföld
NAV: hétfőn még kérhető az szja-bevallási tervezetek postázása
Hétfő éjfélig még kérhetik az szja-bevallás tervezetének postázását azok, akiknek nincs elektronikus elérhetősége.
2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld
EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál
Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.

