Hírek
2017. December 18. 07:30, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Robbantás történt egy hamburgi vasútállomáson, sebesültek nincsenek

Robbantás történt a németországi Hamburgban vasárnap a városi gyorsvasút (S-Bahn) egy állomásán, sebesültek nincsenek.
A hamburgi rendőrség Twitter-oldalán közölt információk szerint a Veddel nevű S-Bahn állomáson kora este "kisebb detonációt" okozott egy "valószínűleg pirotechnikai eszköz", amelyet egy zacskóban a peronon hagytak.
A robbanásban megsérült egy szélfogó több üvegtáblája. A rendőrségnek egy gyanús személyről vannak értesülései, a nyomozás még tart.
A Bild című lap az online kiadásában közölt első jelentésében azt írta, hogy a robbanás révén csavarok és más apró, hegyes tárgyak terültek szét a peronon. Késő esti frissített jelentésében hozzátette: még vizsgálják, hogy ezek a tárgyak a szerkezetből származnak-e.
Az állomást lezárták, a rendőrség nagy erőkkel keresi az elkövetőt. Az ügyet magához vonta a hamburgi rendőrség államvédelmi osztálya - írta a Bild.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld
A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett
A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.
2025. Szeptember 16. 07:44, kedd | Külföld
Donald Trump kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat
Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat.
2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld
Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből
Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.
2025. Szeptember 15. 07:51, hétfő | Külföld
Ukrajnai háború - Kaja Kallas: elfogadhatatlan az orosz drón romániai légtérsértése
Kaja Kallas, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy orosz drón szombaton megsértette Románia légterét, a tisztségviselő Moszkvát \"felelőtlen eszkalációval\" vádolta.