Városlista
2026. május 2, szombat - Zsigmond

Hírek

2012. Szeptember 18. 13:46, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Sűrűn büntettek a revizorok a balatoni sétahajózás ellenőrzésekor

Sűrűn büntettek a revizorok a balatoni sétahajózás ellenőrzésekor

Főként a nyugtaadást mulasztották el a balatoni sétahajó-vállalkozások a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ellenőrzéseikor - tájékoztatta a hivatal Somogy megyei adóigazgatóságának sajtóreferense kedden az MTI-t.

Fülöp Eszter közölte: a revizorok az összes nagyobb forgalmú kikötőben - Fonyódon, Siófokon, Keszthelyen és Balatonfüreden -, valamint egy kisebb kikötőben is sétahajóra szálltak.
Hozzátette: öt nyugtaadási ellenőrzésből mind az öt esetben mulasztást állapítottak meg. Két alkalommal az átadott bizonylat nem volt megfelelő, esetükben alacsonyabb mulasztási bírságot szabnak ki, a másik három esetben viszont nem adtak nyugtát. Előfordult, hogy a sétahajó személyzete szabályos, nyugtának minősülő jegy adása után a hajón vásárolt italok áráról mulasztott el nyugtát kiállítani. Esetükben a bírságok százezres nagyságrendűek lesznek.
A sajtóreferens tájékoztatása szerint a hajókon a munkavállalók jogállását is ellenőrizték a revizorok: két hajón is találtak olyan dolgozót, aki nem volt bejelentve.
Az adóellenőrök civil pénzügyőri biztosítással hajót is béreltek, kisebb körutat téve a Balatonon. Partraszállás után a kapitány - maga volt a vállalkozó - készpénzfizetési számlát állított ki, de tartalmi hiányossággal, emiatt kisebb bírságra számíthat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 02. 14:00, szombat | Belföld

Tanács Zoltán: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

Új fejezetet kell nyitni a kormány és a tudomány viszonyában, olyan oktatási rendszert kell építeni, amely képes kinevelni a 21. század tudósait, szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

2026. Május 02. 09:11, szombat | Belföld

Választás 2026 - Jogerős az országgyűlési választás eredménye

Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.

2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld

Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása

Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is