Hírek
2023. November 16. 13:55, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: korszakváltás zajlik a magyar hadseregben

Korszakváltás zajlik a magyar hadseregben - jelentette ki Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter csütörtökön, az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottsága előtti éves meghallgatásán.
A miniszter hozzátette: a magyar emberek jogos elvárása, hogy az ország szuverenitásának, az emberek biztonságának és életének garantálására hivatott fegyveres szervezet ezt a szövetségeseivel közösen, a lehető legmagasabb színvonalon garantálja. Kiemelte: mindent ennek érdekében tesznek.
Ennek együtt kell járnia azzal, hogy a haderő fejlesztése során a régió meghatározó, tekintélytparancsoló, megfelelő elrettentő erőt felmutatni képes haderejévé váljunk - mondta.
Hozzátette: teljes átalakulás szükséges ahhoz, hogy a hadsereget "felrázzák" a korábbi békeállapotból, hogy az egy összeszedett, éles, harcolni képes, megfelelően felfegyveztett és kilépzett haderővé válhasson.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 22. 07:51, hétfő | Belföld
HM: az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat negyedik hetében is katonai csapatmozgásokra kell számítani
2025. Szeptember 22. 07:50, hétfő | Belföld
Újraindult a forgalom a Keleti pályaudvaron
2025. Szeptember 21. 08:46, vasárnap | Belföld
Nem tudták megnyitni vasárnap reggel a Keleti pályaudvart
A tervezett felújítási munkálatokat maradéktalanul elvégeztük, de a Keleti pályaudvart nem tudtuk megnyitni vasárnap reggel - közölte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója.
2025. Szeptember 21. 08:43, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor békemenetet, Magyar Péter nagygyűlést hirdetett október 23-ra
A következő találkozásunk lehetne egy békemenet október 23-án - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Budapesten, a Digitális polgári körök első országos találkozóján.