Városlista
2026. június 13, szombat - Antal, Anett

Hírek

2018. Június 22. 07:05, péntek | Belföld
Forrás: mti - fotó: mti archívum

Több mint kétszáz hajó is indulhat az idei Balaton-átevezésen

Több mint kétszáz hajó is indulhat az idei Balaton-átevezésen

Több mint kétszáz hajóra számítanak a szervezők a júliusi Balaton-átevezésen, amelyre továbbra is lehet nevezni a világhálón.

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) honlapjának csütörtöki beszámolója szerint a július 14-én sorra kerülő eseményen akár 600-700 indulóra, körülbelül 200-250 hajóegységre számítanak.

A Balaton-átevezést a 10,2 kilométeres Fonyód-Badacsony-Fonyód útvonalon, rögzített hajókkal kialakított folyosón kell teljesíteniük az indulóknak. Minden kézi hajtású vízi járművel - például kajakokkal, kenukkal, SUP-okkal, tengeri kajakokkal, sárkányhajókkal - rajthoz lehet állni, a verseny végén kategóriánként és abszolútban is győztest hirdetnek majd.

Címkék: balaton, evezés, hajó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld

Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál

A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -

2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld

NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben

Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek