Városlista
2026. január 30, péntek - Martina

Hírek

2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld
Forrás: MTI

Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak

Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak

Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.

Mint megírtuk, szerdán az Egyesült Államok szankciókat vetett ki két nagy orosz olajcégre, a Rosznyeftre és a Lukoilra, hogy ezzel fokozzák a nyomást Vlagyimir Putyinon, hogy az mielőbb hajlandó legyen befejezni az ukrajnai háborút. Hasonló súlyú lépésre a Trump-adminisztráció idején még nem került sor, Amerika érezhetően bekeményített most Moszkvával szemben.

A bejelentést hozó Scott Bessent pénzügyminiszter nem titkolta, hogy azért döntöttek a szankciók mellett, mert megítélésük szerint Oroszország nem eléggé eltölélt a béke mellett, a tárcavezető direktben fel is szólította az orosz felet, hogy hagyja abba az öldöklést.

Donald Trump az Ovális Irodában Mark Rutte NATO-főfitkárral az oldalán beszélt először a szankciókról.

Valahányszor beszélek Vlagyimirrel, jó megbeszélgetéseket folytatunk, aztán ezek sehova nem vezetnek. Egyszerűen sehova

– idézi az orosz elnökre utaló Trumpot a BBC. Trump hozzátette, úgy érzi elérkezett az idő arra, hogy előálljanak a szankciókkal, így is sokat vártak vele. Az amerikai elnök szerint hatalmas szankciós csomagról van szó, de bízik benne, hogy azt hamar vissza tudják majd vonni, mert az azt jelenti, hogy Oroszország is jobb belátásra tér.

Címkék: békecsúcs, trump

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld

Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt

Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.

2026. Január 28. 07:40, szerda | Külföld

Robert Fico: Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást

Robert Fico szerint Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást - a szlovák miniszterelnök ennek a nézetének Pozsonyban tartott sajtótájékoztatóján adott hangot kedden.