Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2021. Január 18. 11:49, hétfő | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Újrakezdődött a tanítás Szerbiában

Újrakezdődött a tanítás Szerbiában

Újra megkezdődött a tanítás a szerbiai általános és középiskolákban, a diákok egy hétig a tantermekben tanulnak, egy hétig pedig virtuális oktatásban vesznek részt.

A koronavírus-járvány kezelésével megbízott szerbiai válságstáb vasárnap közölte, addig várhatóan nem lehet a korlátozások enyhítésére számítani, amíg nem látszik, hogy milyen hatással lesz a tanítás újbóli megkezdése a járvány terjedésére. Az utóbbi három hétben folyamatosan csökkent az újonnan regisztrált fertőzöttek száma, és az oltás iránti érdeklődés is magas, ám még nem látni a járvány végét - közölte Predrag Kon járványügyi szakember a közszolgálati televízió hétfői beszámolója szerint.

A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma hétfőre Szerbiában 1317-tel 372 533-ra, Koszovóban 716-tal 55 851-re, Észak-Macedóniában 190-nel 88 939-re, Montenegróban 357-tel 55 493-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig 180-nal 117 969-re növekedett.

A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában hússzal 3750-re, Koszovóban 11-gyel 1410-re, Észak-Macedóniában hattal 2702-re, Montenegróban kettővel 745-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 29-cel 4411-re nőtt.

Címkék: iskola, szerbia, Tanítás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld

A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett

A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.

2025. Szeptember 16. 07:44, kedd | Külföld

Donald Trump kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat

Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat.

2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld

Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből

Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.

2025. Szeptember 15. 07:51, hétfő | Külföld

Ukrajnai háború - Kaja Kallas: elfogadhatatlan az orosz drón romániai légtérsértése

Kaja Kallas, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy orosz drón szombaton megsértette Románia légterét, a tisztségviselő Moszkvát \"felelőtlen eszkalációval\" vádolta.