Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2022. Július 29. 08:46, péntek | Belföld
Forrás: MTI foto- pixabay

Ukrajnai háború - Szijjártó: a háborúnak minél előbb véget kell vetni, csak a béke jelent megoldást!

Ukrajnai háború - Szijjártó: a háborúnak minél előbb véget kell vetni, csak a béke jelent megoldást!

A háborúnak minél előbb véget kell vetni, csak a béke jelent megoldást - írta a külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon, miután tárgyalt Üzbegisztán elnökének külügyi megbízottjával

Szijjártó Péter a bejegyzésben azt írta, hogy péntek reggel Abdulaziz Kamilovval, Üzbegisztán elnökének külügyi megbízottjával, az Üzbég Nemzetbiztonsági Tanács helyettes főtitkárjával egyeztetett az ukrajnai háborúról és annak következményeiről.
"Egyetértettünk: a háborúnak minél előbb véget kell vetni, csak a béke jelent megoldást. Ez nekünk szomszédos országként különösen is érdekünk" - hangsúlyozta.
Kiemelte, hogy Üzbegisztán számára Magyarország a kulcspartner Európában, a két ország szoros együttműködést alakított ki a Türk Államok Szervezetében is.
Idén ünneplik a két ország közötti diplomáciai kapcsolat felvételének 30. évfordulóját - tette hozzá.
"Üzbegisztán fontos szerepet játszik a nemzetközi terrorellenes küzdelemben, s ezt mi nagyra értékeljük" - fogalmazott Szijjártó Péter.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó

Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.

2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld

Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban

2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld

Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok

Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.