Városlista
2025. november 1, szombat - Marianna

Hírek

2019. December 16. 07:08, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Visszatérnek a Gripenek Kecskemétre

Visszatérnek a Gripenek Kecskemétre

Kedden visszatelepülnek Kecskemétre a Magyar Honvédség Gripenjei - tájékoztatta a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-t.

Felidézték: a vadászgépek május 7-től fél évig Pápán állomásoztak, így a gyakorló- és kiképzőrepülések mellett a készenléti szolgálatot is a pápai bázisrepülőtérről látták el.

Mint írták: a JAS-39 Gripen vadászrepülők december 17-én, kedden a reggeli órákban települnek vissza Kecskemétre. A pápai feladatok végrehajtásához szükséges technikai eszközök visszaszállítása - a 8-as és az 52-es számú főúton - közúton, valamint vasúton történik, így december 17-19. között megnövekedett közúti forgalomra és hanghatásra lehet számítani.

A HM május elején közölte, hogy Kecskemétről ideiglenesen Pápára települnek a Magyar Honvédség vadászrepülői. A NATO Biztonsági beruházási program, valamint a Modern városok program keretében fejlesztették a kecskeméti légibázist.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon

Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek

2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat

Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.

2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld

Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj

Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.